USŁUGI I SERWIS

Coroczny przegląd

Dlaczego? Okna  i ich poszczególne elementy, jak np. uszczelki są nastawione na ciągłe zmiany atmosferyczne, które mają bezpośredni wpływ na owe elementy. Części ruchome jak zawiasy czy okucia są również narażone na uszkodzenia mechaniczne spowodowane ich częstym użytkowaniem, dlatego też ważne jest, aby przeprowadzać corocznie przegląd okien w celu skontrolowania ich stanu.

Konserwacja okien

Aby utrzymać okna w dobrym stanie, producenci zalecają konserwować okna przynajmniej raz w roku, poza zwykłym myciem okien, trzeba również zadbać o profile,  uszczelki, elementy okuć. Okucia należy naoliwić, a uszczelki nasmarować specjalnymi preparatami silikonowymi.  Dzięki temu okna będą nam służyły bezawaryjnie przez długie lata.

Wymiana uszczelek

Standardowa uszczelka ma żywotność od 3 do 5 lat, w zależności jak o nią zadbaliśmy. Po tym okresie zaczyna twardnieć, co przekłada się na nieszczelność okienną skutkującą w uniki ciepła w okresie jesień/zima, a zarazem wyższe rachunki za ogrzewanie, ale nie tylko, ponieważ nowe, poprawnie zamontowane uszczelnienie, zabezpieczy również nasze okno przed wilgocią czy brudem, które w łatwy sposób mógłby się przedostać np. do okuć i uszkodzić ten element okien.

Regulacja skrzydeł

Nawet najlepsze okna plastikowe oraz drewniane mogą wymagać regulacji, może to polegać na zmianie docisku skrzydła do ramy albo wyrównaniu jego pozycji . Warto to zrobić szczególnie wtedy, gdy pojawił się problem z nieszczelnymi oknami, trudności z otwieraniem i zamykaniem lub po prostu chcesz przygotować swój dom na zbliżające się lato lub zimę. Okna z upłwem czasu i pod naporem własnej wagi, również opadają, co może je narazić na uszkodzenia jak np. ułamane rygle, dlatego ważnym jest, aby przeprowadzać coroczny przegląd, sprawdzając w jakim są stanie i czy prawidłowo funkcjonują.

Naprawa okuć

Jeżeli okno się zablokowało, masz problemy z operowaniem i sterowaniem okuciem okiennym za pomocą klamki, może to być przyczyna m.in. awarii któregoś elementu okucia w Twoim oknie lub drzwiach balkonowych. Nasi technicy precyzyjnie zdiagnozują przyczynę usterki, oszacują koszt naprawy i przywrócą okno do poprawnego funkcjonowania.

Przeróbka okna na uchylne

 Zdarza się, że nieprzemyślanie lub też z innych powodów kupimy okno, które otwiera się tylko na oścież, do środka. Z biegiem czasu przekonujemy się, że chcemy aby okno otwierało się także uchylnie. Myśląc, że pozostaje nam tylko wymiana okna z powodów ekonomicznych nie zmieniamy tego. Okazuje się jednak, że przeróbka z okien otwieranych tylko rozwiernie na uchylno-rozwierne jest możliwa poprzez dodanie ukucia umożliwiającego uchylenie okna. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej ekonomiczne, szybsze i mniej problemowe w porównaniu do wymiany całego okna. W ten sposób możemy cieszyć się uchylnym oknem w krótkim czasie i małym kosztem.

Montaż nawiewników

Wentylacja grawitacyjna może być niewystarczająca do skutecznej wymiany powietrza w pomieszczeniach. Dlatego warto zamontować w oknach nawiewniki, które pozwalają na kontrolowany napływ powietrza do wnętrza budynku. 

Montaż żaluzji i rolet

Czasami na pozór nawet najprostsza praca może przysporzyć nam sporo kłopotów. Dlatego nasz technik zamontuje szybko i sprawnie rolety lub żaluzje oszczędzając Państwu czasu i nerwów.

Montaż moskitiery

Jednym z rozwiązań w naszych oknach oraz na balkonach jest stosowanie ochronnych siatek. Takie siatki okienne oraz na balkon mogą chronić nasze mieszkanie przed dostaniem się do środka owadów lub zabezpieczać zwierzęta domowe, jak na przykład koty przed wypadnięciem z dużej wysokości. 

Pozostałe usługi

Oprócz usług podanych powyżej, również wymienimy klamki, zawiasy, wymienimy pękniętą lub rozszczelnioną szybę, wyregulujemy i uszczelnimy drzwi. Naprawimy każdą usterkę, oszczędzając Państwu pieniędzy i czasu.